Malmö

Jedná se o třetí největší švédské město, ležící na Jižním pobřeží v provincii Skåne. Malmö je jedním z nejvíce průmyslových měst ve Skandinávii a nutno podotknout, že až do přelomu tisíciletí zápasilo město se značně industriálním vzhledem. Od té doby Malmö zažilo strhující architektonický rozmach.Toto označení bylo hlavně z důvodu 

Velice zajímavým místem k navštívení je rozsáhlá umělá pláž Ribersborg, podél pobřeží města. Navzdory chladnému klimatu v Malmö se této pláži přezdívá Švédská Riviéra nebo také Riviéra severu. Dalším významným místem je nejstarší budova v Malmö, kterou je kostel svatého Petra. Byl vybudován v první polovině 14. stol. ve stylu baltické cihlové gotiky.

Každý rok se ve třetím týdnu měsíce srpna koná ve městě festival Malmöfestivalen. Je to festival různých kuchyní a událostí, který rozhodně stojí za navštívení. Dále se zde koná každý rok v březnu filmový festival BUFF, který je známý také jako Mezinárodní filmový festival dětí a mládeže. Byl založen roku 1984 a působí jako nezisková organizace.

Sportovci si zde přijdou také na své. Dominantním sportem v Malmö je fotbal, nicméně velká pozornost je směřována i na badminton, bojové sporty a atletiku. 

Neváhejte a navštivte toto město co nejdříve – Ubytování