Práce ve Švédsku

Najdeme vám lepší práci!

 

Nabídka práce ve Švédsku zcela určitě je. Jedná se o méně kvalifikované pozice i specializované obory, jaké jsou například zdravotnictví, IT, služby a samozřejmě řemeslníci. S ohledem na slušný plat a příjemný sociální systém slibuje Švédsko lepší životní úroveň, než je tomu u nás. Občan Evropské unie, do níž patříme také, navíc nemusí ve Švédsku žádat o pracovní povolení. 

Život a práce ve Švédsku se na první pohled může zdát bezproblémovou záležitostí. Získat lepší práci v cizí zemi však není nikdy snadné, a výjimkou není ani samotné Švédsko. Na začátku chybí novým obyvatelům země zkušenosti se životem v dané zemi, kontakty a častou překážkou je nedostatečná znalost švédského jazyka. Být cizincem v nové zemi téměř vždy znamená komplikace.

Rovnost jako absolutní priorita

Zapomeňte na diskriminaci pohlaví, rasy, barvy pleti, náboženství či sexuální orientace. Se všemi potenciálními i stávajícími zaměstnanci se ve Švédsku jedná stejně. Výhodou je silná pozice odborů, které mají zásluhu na vyšších platech či lepších pracovních podmínkách.

Na vlastní pěst

Samozřejmě si můžete práci najít sami. Nabídku volných pracovních pozic najdete na stránkách švédského úřadu práce nebo různých webových stránkách s pracovními nabídkami. Funguje to velmi podobně jako u nás. Na nabídku pracovní pozice zareagujete a v případě zájmu budete kontaktováni a pozváni na pracovní pohovor. Zní to jednoduše? Není tomu tak. Důkladná příprava při hledání práce hraje zásadní roli a my vám v tomto směru můžeme poskytnout pomoc.

Nejprve je třeba vyplnit speciální a poměrně dosti podrobný formulář: Jedná se o, jakousi žádost o zaměstnání, jejíž součástí je také životopis, motivační dopis, reference z předchozích zaměstnání, dosavadní pracovní zkušeností a kopie absolvovaného vzdělání (např. maturitní vysvědčení, vysokoškolský diplom, certifikáty, atd.). Teprve poté následuje osobní pohovor s potencionálním zaměstnavatelem.

Najdeme vám lepší místo

Při hledání práce můžete využít naši pomoc a mnohaleté zkušenosti. Ve Švédsku máme silné zázemí a především přímé kontakty na zaměstnavatele z různých oborů. Zejména u specializovaných a vybraných oborů máme možnost zajistit lepší a lukrativnější pracovní místa za výrazně lepších podmínek.

Na brigádu do Švédska

Dnešní studenti mají ohromné štěstí, které předcházející generace neměly. Mohou si užívat vysokou míru svobody ve všech oblastech soukromého i profesního života. Mohou cestovat po celém světě. Mohou studovat a nabírat zkušenosti téměř kdekoliv se jim zlíbí. Mnoho studentů vysokých škol si je těchto možností velice dobře vědomo a využívá je na 100 %. Zejména během dlouhých letních prázdnin vyráží do zahraničí vydělat si nejen peníze, ale především se naučit cizí jazyky a poznat novou kulturu a najít si přátele.

Nabídka brigád v zahraničí bývá bohatá. Švédsko není výjimkou a studentům nabízí řadu možností. I v tomto případě platí, že máme bohaté kontakty, díky kterým jsme studentům schopni zajistit brigády z různých oborů a za výhodných pracovních podmínek.