Jak úspěšně podnikat ve Švédsku

Švédsko patří k nejvyspělejším evropským zemím a je známo velmi vysokou životní úrovní obyvatel. Na první pohled by se tak mohlo zdát, že život ve Švédsku je doslova pohádkový. Lákavě zní štědrý sociální systém založený na myšlenkách solidarity, absolutní rovnosti a blahobytu pro všechny. Zaměstnaní lidé mají díky silné pozici odborů a kolektivním smlouvám zajištěné více než slušné pracovní a platové podmínky. A co soukromé podnikání? Jak jsou na tom podnikatelé?

Svobodné podnikání a liberální ekonomické podmínky pro všechny

Ekonomika je stejně jako všechno ve Švédsku na vyspělé úrovni. Provozovat přitom sociální a zároveň ekonomicky vyspělý stát není jednoduché- Hlavní podmínkou bývají vysoké daně. Ano, Švédsko je (ne)populární právě svými vysokými daněmi. Jenomže ve Švédsku to funguje. Daně platí všichni bez výjimky, nikdo není zvýhodňován ani naopak.

Rovné podmínky jsou nastaveny i v případě podnikání, kde je kladen důraz na svobodu podnikání, svobodu obchodu a investování, liberální podmínky pro všechny a především nízkou míru korupce.

Švédsko je bohatá země a disponuje dostatkem vlastních přírodních zdrojů. Proto se zde daří oborům týkající se například zpracování dřeva či železné rudy. Mezi prosperující obory patří také potravinářství, chemie, elektrotechnika a kovovýroba. Zemědělskému podnikání se daří především na jihu a ve středu země, kde jsou příznivější podmínky než-li na chladném severu.

Jak začít podnikat ve Švédsku

Vědět, v jakém oboru budete podnikat, a jak se bude jmenovat vaše společnost, nestačí. Se začátky podnikání jsou spojené pochůzky na úřadech a vyřizování papírů, bez nichž se podnikatelem jednoduše stát nemůžete. Za vše se samozřejmě platí. A ne málo.

Podnikající jednotlivec (OSVČ) musí zažádat o obchodní registrační číslo, nově vznikající podnik se neobejde bez tzv. F-daňové karty. Víte, co to znamená? A víte, kdy je nutné registrovat podnik k odvodu DPH a kdy u daňové úřadu? My máme veškeré informace, znalosti i zkušenost, které vám tímto nabízíme.

Nebojte se podnikání ve Švédsku. Pomůžeme vám se vším, co založení podnikání ve Švédsku obnáší. Vybavíme za vás potřebná povolení i registrace. Rovněž vám poskytneme odpovídající rady související s těžkostmi podnikání a daňové poradenství, které je od toho našeho odlišné. Již zavedeným podnikatelům v ČR díky našim kontaktům pomůžeme na švédském trhu prosadit kvalitní produkty a služby.